Doğal Patlma Taş Kaplama m2 Fiyatları
Denizli Doğal Traverten Mermerleri m2 Fiyatları

Doğal Patlatma Taş

Dekoratif Patlatma Taş

Patlatma Taş traverten mermer Doğaltaş ürünlerden yapılan bir çeşit mozaik ürünüdür. İlk zamanlarda artan mermer ve traverten parçalarını değerlendirmek maksadıyla üretilmeye başlanmış; sonrasında ise ürünün pazarda kendine bir yer bulmasıyla sıfırdan kesilerek patlatma taş üretimi yapılmaya başlanmıştır. Siyah Mermer, ibiza white, miks, gri traverten, gümüş tundra, beyaz doğaltaş, skabas, mistik, arezzo, monza şeklinde bir çok renkler kombin edilerek üretilmektedir.

Sektörde bu işe yatırım yapmış bayilik Ağları oluşturmuş belli koleksiyonlar olan bir çok firma bulunmaktadır. Bunlardan biri de Delta mermer stone collections dır. Afyonda bulunan İtalyan makine parkuru, 25 yıllık tecrübesini aktardığı mozaik fabrikası, plaka fabrikası ve fayans fabrikasıyla sektörün lider firmalarından bir tanesidir.

Doğal Patlma Taş Kaplama m2 Fiyatları
Doğal Patlma Taş Kaplama m2 Fiyatları

Doğal Fileli Taşların Üretimi

Patlatma Taşlar önce kesilip sonrasında patlatılır. Atölyelerde hanımların ellerinde tek tek dizilerek, kalıplar halinde kurumaya bırakılır. Fileli olan kalıplar, daha sonra kalite kontroldan geçirilerek paketlenip, ihracat ve iç piyasa satışına hazır hale getirilir.

Patlatma Taşlar da dikkat edilmesi gereken husus, filelerin birbirine geçmesi ve renk dağılımının homojen olarak yapılmasıdır. Ürünlerin montajını yapmadan önce yere serip, güzelce harmanlayıp, ondan sonra uygulamasına geçmek en doğru olandır.

Uygulama esnasında seramik Fleks yapıştırıcı kullanılması ve bu yapıştırıcının esnek olması tavsiye edilmektedir. Ülkemizde her yapı markette ve seramik firmasında bulabileceğiniz yapıştırıcılar ile uygulanabilir.

Patlatma işlemi giyotinler yardımıyla gerçekleştirilir, taşın ortadan ikiye ayrılması şeklinde düşünülebilir. Elde edilen  pütürlü yüzeyin adı patlatma diye geçer.

Senan Stone’un yaklaşık on yıldır bayiliğini yaptığı bu ürünler dekoratif maksatlı kullanılır. Evlerinizi süsler, Tecrübeli çalışanlar tarafından sevk edilir. Montaj ve uygulama konusunda uzman ekiplerce uygulanır. 48 saat garantili sevkiyat yapabilme kabiliyetine sahiptir. Ahmet abiye gazı verirsen Allahın izni ile füze bile üretebilir.

Kullanım Alanları

Bina cephesinde, bina subasman katmanında, bahçe duvarı kaplaması olarak, antrede, TV ünitesi arkasında, salonda bir duvarda vb bir çok yerde kullanılmaktadır.

Restoranlarda dekoratif Doğal Patlatma Taş olarak da kullanılmaktadır. Yatak odasında yatak başı duvar olarak kullanılır, ayrıca antrede bir duvar kaplanabilir. Bina girişlerinde sıkça kullanıldığı görülmektedir. Doğal Taşlar yapısı gereği renk seleksiyonlarına sahiptir. Doğada yaklaşık altı ila 12 milyon yıl arasında beklemiş malzemelerdir. Patlatma taşlar ekokarattır, hijyeniktir kendini yenileyen bir yapısı vardır.

Delta mermer kendi ocaklarından çıkardığı ürünleri Afyon organize Sanayi Bölgesi’nde 15.000 metre² kapalı alana sahip fabrikasında işleyerek 40 ülkeye ihracatını yapmaktadır. Blok olarak fabrikaya gelen Taşlar iki ve üç santim olarak kesildikten sonra cilalanmaktadır. Eskitme, fırçalı kenar kırma, Pahlı, dolgulu, patlatma, Taraklama gibi bir çok yüzey ve kenar bitiş şekli olarak üretilmektedir.

50.000 metre² tuttuğu stoklar ve bayi ağı ile Türkiye genelinde 48 saat garantili sevkiyat yapabilmektedir. İstanbul Çekmeköy’de bulunan deposunda 5000 metre² stok bulunduran firma, hızlı sevkiyat garantisi doğru paketleme ile hizmet vermektedir.

Patlatma Taş ürünlerimizi incelemek için tıklayınız.

İSTANBUL DUDULLU SHOWROOM
ESENŞEHİR MH. NECİP FAZIL CD. BAŞARI SK. DUDULLU İSTANBUL – TÜRKİYE
Telefon : +90 444 43 58

Gsm : +90 532 776 27 67

E-Mail : dudullu@deltamermer.com

Fabrika İletişimleri

Telefon : +90 272 221 1440

Gsm : +90 532 392 3572

E-Mail : info@deltamarble.com

Web: Sitesi ; https://www.deltamarble.com/tr/

E- Ticaret ; https://www.emermer.com/

Bu gönderiyi paylaş

Comments (3)

 • Murat cevap

  Slm 09 kodlu patlatma tas reimlerini yayinladiginiz metre kare fiyayi nekadar acaba ve 1 metrr kare nin kg olarak agirligi .tsk

  1 Şubat 2023 , 22:11
 • Fuat cevap

  Traverten patlatma taş dış cepheye uygulanır mı uygulanırsa yağmur suyundan etkilenir mi yapişma özelliyi yüksek olan ne kullanmalıyım.teşekürler.

  6 Haziran 2023 , 21:25
  • tasduvarpanelleri cevap

   Merhabalar, Traverten Patlatmma taş Modelleri Dış Cephe Uygulanır.Fileli ve Tek Tek Olması Uygulama Tekniğini Değiştirir. (Derzli Derzsiz Yapılabilir.) Granit Flexi Yapıştırıcı ( C2TE S1 özelliğinde Kullanmanız Gerekiyor) uygulama zemini patlatma taş’a uygun bir zemin olmalı, doğal taş’a dış cephe’de bahsettiğiniz doğal olaylardan bişe olmaz. ömürlük olur.

   7 Mart 2024 , 09:44

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.