Tundra Gri Mermer ve Denizli Doğal Mermerleri m2 Fiyatları
Denizli Doğal Traverten Kaplama Mermerleri m2 Fiyatları

Tundra Gri Mermer

Tundra Gri Mermer ve Denizli Travertenler

Mermerler oluşumu yapısı gereği doğada milyonlarca yıl beklemiş maden ocaklarının ürünleridir. Aynı şekilde traverten ocakları da doğada milyonlarca yıl beklemiş olup mermere göre daha az beklemiştir. Sertlik yapısı da Mermerin üç buçuk monts sertliğindedir, traverten ise iki buçuk monts sertliğindedir. Cila alması mermerin travertene göre daha yüksek bir oranda olduğunu söyleyebiliriz. Tundra Gri Mermer ve traverten ürünler maden ocak işletmelerinden bloklar halinde çıkarılıp fabrikalara sevk edilir.

Tundra Gri Mermer ve Denizli Doğal Mermerleri m2 Fiyatları
Tundra Gri Mermer ve Denizli Doğal Mermerleri m2 Fiyatları

Tüm Traverten ürünlerimizi incelemek için tıklayınız.

Türkiye Dünya mermer rezervlerinin yüzde otuz sekizine sahip olup dünya pazarında önemli bir yer tutmaktadır. Gerek blok satışı, gerek bitmiş ürün satışında bir dünya markasıdır. Ülkemizi temsil eden bir çok mermer firması vardır. Bunlardan bir kısmı markalaşmayı başarmıştır. Bu firmalardan biri de Afyonkarahisar Delta Stone Collections dır.
Afyon organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikası, ocakları, mozaik fabrikası, lavabo üretim hattı, İtalyan makine parkuruyla hizmet vermektedir. Kalitenin ne demek olduğunu bilen değerli müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Kendi maden ocaklarından çıkardığı ürünlerin başlıcaları: beyaz mermer, snow white, tundra gri mermer, denizli klasik traverten, patlatma Taşlar, mermer lavabo şeklinde sıralanabilir.

Denizli Doğal Traverten Mermerleri m2 Fiyatları
Denizli Doğal Traverten Mermerleri m2 Fiyatları

Kullanım Alanları

Delta mermer basamak, döşeme, kaplama, asansör kaplaması, bina cephe kaplaması, Süpürgelik, lobi giriş water jet uygulamaları, mermer tezgah, bahçe döşemesi, bahçe duvar kaplaması, dekoratif TV ünitesi arkası taş uygulamaları, tundra gri mermer muhtelif uygulamaları şeklinde düşünülebilir.

Ürünleri incelemek için Tundra Gri Mermer tıklayınız.

Mermerler tarih boyunca mimaride temel yapı malzemesi olmuştur. 1940’lardan sonra kaplama teknolojilerinin gelişmesi ile daha ince kesilip masif malzeme yerine, ince malzeme olarak kullanmaya başlamıştır. Afyon mermer ocakları 2500 yıllık maden ocakları olup, tarihte bir çok mekanda kullanılmıştır ve kullanmaya devam etmektedir. Ekokarat olması, bakteri ve virüs ürememesi, barınamaması doğal taşın en büyük avantajlarındandır.

Yüzey Bitiş Şekilleri

Travertenler, dolgulu, fırçalı, kenar kırma fırçalı, ham, Eskitme şeklinde bir çok bitiş şekli ile üretilmektedir. Özellikle cephe kaplamasında dolgulu honlu traverten tercih edilmektedir. Özel kaplama doldurma teknolojileriyle üretilen dolgulu travertenler 1.2 cm fayans kalınlığında ve 3 cm bahçe taşı kalınlığında standart olarak üretilmektedir. Denizli traverteni bu doğal taşlar içerisinde en çok ilgi gören üründür.

Denizli Doğal Traverten Kaplama Mermerleri m2 Fiyatları
Denizli Doğal Traverten Kaplama Mermerleri m2 Fiyatları

Tundra gri mermer ise son dönemde mimarların gözdesi olmuştur. Gerek Amerika, Avrupa, son dönemde Orta Doğu‘da bir çok gözde projenin temel ürün olarak kullanılmaktadır. Özellikle siyah mermerler, beyaz mermerler ile kombin edilebilmektedir.

Delta mermer Afyon tundra gri mermer ocakları ve fabrikasında, epoksi file sağlamlaştırma fırınları teknolojisi ile tundra gri mermerini 2 cm ve 3 cm olarak işlemektedir. Bunun yanında tundra mermer; basamak, döşeme, kaplama, asansör kaplaması, Süpürgelik, profil mermer işleme şeklinde bir çok ürüne dönüştürmektedir. Bunlardan arta kalanları da patlatma taş mozaik yaparak değerlendirmektedir.

İSTANBUL DUDULLU SHOWROOM
ESENŞEHİR MH. NECİP FAZIL CD. BAŞARI SK. DUDULLU İSTANBUL – TÜRKİYE
Telefon : +90 444 43 58

Gsm : +90 532 776 27 67

E-Mail : dudullu@deltamermer.com

Fabrika İletişimleri

Telefon : +90 272 221 1440

Gsm : +90 532 392 3572

E-Mail : info@deltamarble.com

Web: Sitesi ; https://www.deltamarble.com/tr/

E- Ticaret ; https://www.emermer.com/

Sosyal Medya : https://www.instagram.com/deltamarble/

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.