Açıklama

Dekoratif Paneller Renkleri Birebir Aynı mı: Web sitemizde veya kataloğumuzda gördüğünüz renk tonlarında farklılık gösterebilir. Numune ürün sayesinde gerçek ortamdaki doku ve renk deneyiminizi yaşamanızı tavsiye ediyoruz.

Dekoratif Paneller Hangi Malzemelerden Üretilir: Polyester, Fiberglas, mastik ve doğal taş tozundan üretim yapılmıştır.

Dekoratif Duvar Panellerin Ham maddesi Nedir: Fiberglas, ekolojik polyester, doğal taş tozu ve mukavemeti artıcı özel kimyasallar. Ürünlerimizin arka yüzeyindeki açık sarı ve net görünümden, kullanılan ekolojik polyesterin kalitesi görülmektedir.

Dekoratif Duvar Paneller PVC Strafor Benzeri midir: Hayır. Ürünlerimiz kesinlikle plastik, poliüretan, strafor, köpük, XPS, PVC, MDF bir ürün değildir. Ürünlerimiz yapay bir malzeme olmasına rağmen %100 doğal dokuya ve doğal renge sahiptir. Yüzeyine dokunulduğunda doğal doku net bir şekilde hissedilir.

Dekoratif Duvar Paneller İthal midir: Bütün ürünlerimiz ve montajda kullandığımız mastikler dâhil ve macunlarımız %100 Almanya’dan ithal olarak ürünlerdir. Panel üretimimiz yerli olup, hammaddesi 1. sınıf ithal malzemelerdir. Firmamız Sena Stone Panel, 2005 yılından bu yana panel ürünlerinin ithalatçısı ve Türkiye’de tek üreticisidir.

Sena Stone Panelleri Diğer Ürünlerde Ayıran Özellikler Nelerdir: Sena Stone Ürünlerimiz Türkiye’deki alanında en kaliteli doğal görünümlü dekoratif duvar kaplama ürünleridir. Hammadde kalitesi, teknik özellikleri, model çeşitliliği, tescilli tasarımlar, düzgün ölçümleme ve %100 doğal doku ve doğal renge sahip olması en ayırt edici özellikleridir patentli üretim tekniği ile Ankara’da üretilmektedir. Alternatif boyalı görünümlü kaplama ürünlerin tam tersi ürünlerimizde doğal doku ve doğal renk mevcuttur. Web sitemizdeki görsellerden ve kataloğumuzdan ürünlerimizde ki doku kalitesini, netliği ve boyalı basit bir yüzeye sahip olmadığını görmek mümkündür.

Dekoratif Paneller Dış Cephede Kullanılıyor mu: Dokusunun dökülmemesi dış hava koşullarının oluşturduğu etkenlerden korunması su ve nemden etkilenmemesi, özellikle genleşme ve çekme oranının en düşük seviyede olmasından dolayı dış cephe kullanımı için uygundur. Ürünlerimiz su ve nemden etkilenmez. Islak bölgelerde suyun içerisinde bile kullanılabilmektedir.

Dekoratif Paneller Isıya Dayanıklı mı: Teknik detay bilgilerine göre  -20 ile +60 C derece arasında herhangi bir bozulma deforme ve şekil bozulması oluşmaz.

Dekoratif Paneller Nasıl Monte Ediliyor: Bütün ürünlerimizdeki montaj şekli vida yolu ile uygulanmaktadır. Vida ile duvara, tavana ve cepheye direkt olarak montaj uygulanmaktadır. Vida başları ve birleşim yerleri mastik macun ile doldurulmaktadır. Macun uygulanan alanlara rötuş boyaları uygulanarak montaj tamamlanır. Montaj aşamalarını, web sitemizde bulunan Sena Stone Panel Montaj Videolarımızdan inceleyebilirsiniz.

Dekoratif Panel Montajı İçin Yüzey Nasıl Olmalı: Uygulama yapılacak olan yüzeyin düz ve sağlam olması yeterli olacaktır. Kaba sıva üzeri dâhil her türlü yüzeye monte edilir. Profil karkas üzerine montajı da mümkündür.

Dekoratif Paneller Kesilebilir mi: Evet kesim yapılmaya uygundur. Spiral veya elmas testere ile kolayca kesilebilir. Köşe kısımları macun yardımı ile düzgün hale getirilir.

Dekoratif Paneller Oval Yüzeyler Uygulanabilir mi: Bazı ürün modellerimiz de belirli çaplardaki oval kolonlara, içe doğru bükülmüş veya dışa doğru bükülmüş alanlara kaplama yapmak mümkündür.

Dekoratif Panel Ek Yerleri Belli Oluyor mu: Dekoratif panelin birbirine ek yapılan yerleri polyester mastik macun ile kapatılır. Mastik macun uygulanan kısımlara, modele ait desen ve derz boyaları tatbik edilerek desen devamlılığını sağlayan bir görünüm elde edilir.

Dekoratif Paneller Boyanabilir mi: Evet boyama işlemi yapılabilir. Tüm ürünlerimiz katalog çalışmalarımızda ve internet sitemizde gördüğünüz gibi doğal doku ve doğal renklerdedir. İsteğe bağlı olarak, montaj sonrasında, su bazlı yada akrilik boyalar kullanılarak komple yüzey boyanabilir. Ürünlerimiz boyandığında doku kaybına uğramamaktadır. Hiçbir bakım gerektirmez. Oluşan kir ve tozları temizlerken silinebilir yıkanabilir.

Dekoratif Paneller Zemine Uygulanır mı: Hayır zemin yüzeylere kullanılamaz. Ürünlerimiz duvar ve tavanlarda kullanılır, zemine uygulanmaz. Ürünlerimizin yük taşıma özelliği bulunmamaktadır.

Neden Dekoratif Panel: Dekoratif panel sektöründe Sena Stone Panel’i tercih ettiğiniz takdirde, elde edilen hizmet sadece Dekoratif Duvar panel, tuğla veya beton panel modelleri değildir. Tasarım ve yeniliğe uygun özel bir tavrı da seçmiş olursunuz. Çünkü Sena Stone panel ürünleri diğerlerinden kolaylıkla ayırt edilmektedir. Fiberglas malzeme kalitesi ve mukavemeti diğerlerine kıyasla en üst seviyededir. Sena Stone firmamızın Showroom ‘unu ziyaret ederek numune ürünleri ve ürün detaylarını rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Dekoratif Panellerin Üzerine Bir Şey Asılabilir mi: Dekoratif panel üzerine herhangi bir nesne asmanız mümkündür. Monte edeceğiniz panel üzerine değil panel arkasındaki duvara veya yüzeye yük aktaracağından dolayı herhangi bir sorun oluşturmaz.

Dekoratif Paneller Nasıl Monte Ediliyor: Paneller vidalama ile sabit konuma getirilerek ve mastik ile derz dolgusu yapılarak uygulanır. Montajlama işlemlerini tamamlayarak tuğla, brüt beton veya doğal taş duvarlar elde edebilmeniz için hazırlanan montaj nasıl yapılır sayfasına gidin.

Dekoratif Panellerin Sağlığa Zararı Var mı: Paneller, kanserojen madde içermemektedir. İnsan sağlığına ve çevreye zararı bulunmadığına dair sertifikalarımız mevcuttur.

Panellerin Montajını Yapacak Ustanız Var mı: Montajlama hizmetimiz opsiyonel olarak satın alabileceğiniz hizmetimizdir. Sizin çalıştığınız duvar / montaj ekibi yardımı ile montajlama yapmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca sizin için montaj ekibi yönlendirme konusunda yardımcı olabiliriz.

Daha Sonra Panellerin Rengini Değiştirebilir miyim: Farklı bir renk tercihiniz olması durumda almış olduğunuz veya kullanmakta olduğunuz taş, tuğla veya beton dokulu tüm panelleri istedİğiniz renk boya ile farklı bir renklere boyamanız mümkündür.

Dekoratif Paneller İç Cephe Ya da Dış Cephe Kullanılır mı: -30 ve + 80 derece arasında ısıya dayanıklı olması, su ve neme karşı dayanıklılık, genleşme ve çekme değerlerinin minimum seviyelerde olması, hafifliği nedeniyle inşaatın statiğine ekstra bir yük bindirmemesi ve minimum 10 yıla varan solmazlık garantisi, Sena Stone Panel fiberglas kaplama panellerinin dış cephe kullanımları için özellikle tercih edilmesini sağlamaktadır.

Dekoratif Panellerin Esneklik Özelliği Var mı: Yapısı gereği esneyebilen bir malzeme olmakla beraber alt sınır olarak, 50 cm çaplı silindirik alanlarda bile uygulanabilir. Ürün çeşidine göre çaptaki alt sınır ölçüsü değişiklik göstermektedir.

Dekoratif Paneller De monte Edilebilir mi: Evet, vida ile montajı gerçekleştirilmesinden dolayı, panelleri istediğiniz zaman de monte ederek başka bir alanda kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman duvardan sökülüp taşınabilir.

Dekoratif Paneller Isı Yalıtımı Sağlar mı: Yalıtım malzemesi olmamasına rağmen, paneller yapılan testler sonucu ısı ve ses yalıtımına fark edilir derecede katkı sağlar.

Dekoratif Panel mi Yoksa Doğal Taş mı Yapmalıyım: Fiberglas duvar ve tavan panelleri, de monte edilebilme ve farklı bir alana tekrar monte edilebilme özelliğine sahiptir. Doğal taştan daha fazla hafiftir, metrekarede bazında %10‘u ağırlığa sahiptir. Yapının taşıyıcı sistemine ekstra bir yük eklemez. Zaman içerisinde doğal taşta görülebilen renginde solmalar, yosunlaşmalar, rutubetlenme, dökülmeler, kırılmalar ve montajı esnasında kaba inşaat gibi kirlenmeler ile karşı karşıya kalmazsınız. Doğal taşın uygulanması mümkün olmayan alanlarda ve özel projelerde rahatlıkla kullanılabilmesinden dolayı tercih edilir, kolonlar, tonozlar, silindirik alanlar, tavanlar, dış cepheler için çok kısa sürede etkili ve gerçekçi tasarım çözümleri sunar.

Dekoratif Paneller Suya ve Neme Dayanıklı mı: Fiberglas yapısı gereği, su ve nemden etkilenmeyen bir materyal olması nedeniyle son derece dayanıklıdır, – 30 ile + 80 C derece aralığında herhangi bir deformasyon ve doku bozulması yaşanmamaktadır.

ÜRÜNLER İSTANBUL İÇİ NAKLİYE FİRMASI İSTANBUL DIŞI AMBAR İLE KARŞI ÖDEMELİ OLARAK GÖNDERİLİR

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.


“Ladrillo Scritto Macizo Tuğla Panel” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Montaj Teknikleri

Gerekli Malzemeler

1
Gerekli Malzemeler
 • Değişik ebat uçlarda matkap
 • Elektrikli ağaç testeresi
 • Vidalamak için elektrikli tornavida
 • Metre
 • Cetvel
 • Rütuş boyası için fırça
 • 3mm ve 8 mm matkap uçları
 • Vidalar ve civatalar
 • İşaretleme kalemi
 • Macun (Ürünle beraber gönderilir)
 • Rütuş Boyası (Ürünler beraber gönderilir)
2
Montajın yapılacağı alanı ölçünüz. En ekonomik şekilde kaç panele ihtiyacınız olacağını belirleyiniz. Projenin tamamlanması için yeterli panele sahip olduğunuzdan emin olunuz.
3
Panelleri duvar ölçülerinize uygun gelecek şekilde elektrikli ağaç testeresi ile kesiniz.
4
Panelleri dübelli vidalar ile sabitleyiniz. Mümkün olduğunca derz aralıklarından ya da yüzeye temas eden kısımlardan vidalayınız.
5
Panel başına 15-20 vida gelecek şekilde 60 cm aralıklarla vidalayınız.
6
Paneller arası birleşim yerlerini 3-6 mm olarak bırakınız. 32 mm / 8 dübel, 5*5 YHB vida kullanınız.
7
Mastiği beraberinde gönderilen sertleştirici ile karıştırınız. Tüm panelleri yerine vidaladıktan sonra,er panel arasındaki birleşim yerlerini ve başlarını spatula kullanarak mastik ile kapatınız.
Her panel başına yaklaşık 750 gr mastik gerekir.
8
Fırça, spatula, ince tornavida gibi aletler kullanılarak doku takibi sağlanacak şekilde, mastik üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak panellerin desen devamlılığını sağlayınız. Bu önemli adım ile panel
panel birleşim yerleri görünmez. Mastik fazlasını fırça ile alınız ve fırçayı düzenli şekilde aseton ile temizleyiniz.
9
Mastik kuruduktan sonra rütuş boyası ile boyayınız. Derz ve taşları kendi panel renginde boyayınız. Her panel için yaklaşık 400 gr boya gerekir. Boyayı fırça veya boya tabancı ile uygulayabilirsiniz. Boyalar kuruduktan sonra kusursuz bir bütünlükte görüntü sağlanır.